Tlaková nádoba AQUA OLA 50l, stojatá

Kód: PR_41685
napojeny tovar
Značka: AQUA OLA
88,85 € / ks
Skladom u dodávateľa

Detailné informácie

Podrobný popis

Tlaková nádoba AQUA OLA 50l vertikálna - stojatá slúži ako zásobník čerpanej vody pre domáce vodárne, prečerpávacie a tlakové stanice, alebo priemyselné stanice. Tlaková nádoba AQUA OLA je určená pre zákazníkov, ktorí v použiteľnosti neriešia kompromisy a polovičné riešenia. Kvalita v prevedení výroby celého produktu, oceľovej tlakovej nádoby AQUA OLA je zvýraznená predĺženou zárukou 3 roky.  Vlastnosti vertikálnej tlakovej nádoby AQUA OLA 50l: Tlaková nádoba môže byť priradená ku všetkým typom čerpadiel, ktoré nepresiahnu maximálny pracovný tlak tlakovej nádoby (10 bar). Tlaková nádoba obsahuje pryžový - gumený (EPDM) vak určený pre pitnú vodu. Plniaci tlak z výroby je 2 bar. Všeobecne sa dá povedať, že čím väčšia je inštalovaná tlaková nádoba, tým menej je štartovacích cyklov čerpadla a tým je dlhšia životnosť celého systému. Pre tlakové nádoby s gumovým vakom platí, že sa odporúča kontrola vzduchu v tlakovej nádobe cca raz za 6 mesiacov. V prípade inštalácie tlakovej nádoby s gumovým vakom odpadá problém s riešením nutného prisávania vzduchu do nádoby a s tým spojená väčšia náročnosť na údržbu zariadení. Najviac kladená otázka: Čo presne znamená Tlak (bar) -  PS tlak a MAX tlak. Ide o relatívne vyjadrenie tlaku, obvykle, ako tlak v nejakom uzavretom priestore (v našom prípade v tlakovej nádobe) voči tlaku v okolitom priestore (často atmosférickom). PS je pracovný tlak a udáva, alebo označuje aký je možný najvyšší pracovný tlak s akým dokáže tlaková nádoba správne a dlhodobo fungovať a meria sa v baroch. (bar) Napríklad v domácnostiach by tlak v systéme nemal presiahnúť hodnotu viac ako 4 až 4,5 bar a aj tieto hodnoty sú už hraničné. Najčastejšie je v tlakovom systéme v rodinných domoch do 3,8 bar. Vyššie hodnoty nastaveného tlaku v dome, môžu z dlhodobého hľadiska spôsobovať problémy, trpia najmä rôzne ventily a aj batérie. MAX tlak je na tlakovej nádobe označené to, akým tlakom je z výroby tlaková nádoba odskúšaná. Skúša sa celková celistvosť a pevnosť a pevnosť zvarov tlakovej nádoby. Skúška prebieha bez vloženého vaku.  POZOR! Do tlakovej nádoby teda nemožno pustiť tlak 15bar – nefungovala by. Vak by sa roztiahol až by celkom obopol vnútro tlakovej nádoby a po pár opakovaniach by praskol. Technický list:

Dodatočné parametre

Kategória: Tlaková nádoba 50l
Objem (l): 50
Rozmery V x Š x H (cm): 75x38
EAN: 8585054502233

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora 6.5.2024 23:23
Prosím o informáciu, či je na tlakovej nádrži ventil na odstavenie v zimných mesiacoch (kvôli možnému zamrznutiu vody v nádrži a hlavne vo vaku). V prípade zamrznutia nemôže nastať poškodenie guemnného vaku?
Odpovedať
A Avatar autora 15.5.2024 10:41
Dobrý deň, "na tlakovej nádobe nie je žiaden ventil na odstavenie. Na zimu treba tlakovú nádobu vypustiť. Ak zamrzne poškodí sa vak-praskne." Pekný deň.
N Avatar autora 3.2.2023 11:59
Prosím o info, na kolik "nafouknout" to.nadobu 50l s vakem. Často mi spíná čerpadlo. Děkuji
Odpovedať
A Avatar autora 3.2.2023 11:59
Dobrý deň, o 0,2 bar menej ako je spodný tlak na tlakovom spínači. Pekný deň.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.