Avansa 1050 W

Kód: AVANSA 1050W
389,82 € –36 %
mall
389,82 € –36 % 248,52 € / ks
Skladom (16 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 1050 W

!!!! UPOZORNENIE !!!!

!!!! Záložný zdroj AVANSA 1050 W vyžaduje z batérie napätie 24 V, preto je nutné pripojiť 2 batérie do série s napätím 12 V, z ktorých každá má maximálnu kapacitu 120 Ah !!!!

 

Technické údaje

 

 • Maximálna kapacita: 1500 VA
 • Maximálny menovitý výkon: 1050W
 • Hlavné vstupné napájanie: 150 – 270 VCA
 • Vstupná frekvencia: 45 – 65 Hz
 • Výstupný výkon: 207 – 241 VCA
 • Vstupná frekvencia: 50 – 60 Hz
 • Spínací čas: <4ms
 • Nutné napätie pripojenej batérie: 24 V (batéria nie je súčasťou zál. zdroja)
 • Maximálna kapacita pripojených batérií: 120 Ah (batéria nie je súčasťou zál. zdroja)
 • Ochrana proti preťaženiu:110%  130% (30 sekúnd)
 • Spotreba v kľudovm režime: 22W
 • Rozmery (V/Š/H): 18,5x14,5x34 cm
 • Záložný zdroj je vhodný pre spotrebiče s cca max výkonom 500 W v súčte

 

Záložný zdroj neobsahuje batériu ! https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/

Tento výrobok patrí do skupiny profesionálnych automatických záložných zdrojov (UPS) špeciálne navrhnutých a vyrobených pre nepretržité napájanie kotlov na tuhé palivá v prípade výpadku hlavného napájania. V prípade výpadku napájania záložný zdroj (UPS) poskytne okamžitú energiu z batérie, takže obehové čerpadlá bude udržiavať v chode a kotol bezpečne ochladí.

 

Tento záložný zdroj môže byť použitý na zabezpečenie chodu ďalších elektrických spotrebičov, ktoré vyžadujú stabilitu a stabilné parametre elektrickej energie.  Tento produkt by nemal byť používaný ako prevodník .

 

Hlavným rysom tohto zariadenia je vstupný výkon krivky pri prevádzke na batériu. Krivka je čistá sínusoida, totožná s hlavným zdrojom elektrickej siete z vášho domu. Keď je hlavná energia z vášho domu zapnutá, tak záložný zdroj bude nabíjať batériu a zabezpečí dlhotrvajúcu životnosť batérie. Záložný zdroj (UPS) pracuje len s externou batériou 12V (pre model 1050 W s batériou 24V). Mal by byť použitý len olovený typ batérie, pretože záložný zdroj je určený pre nabíjanie tohto typu batérie. Použitie gélových batérií sa nedoporučuje.

 

POZOR! Buďte opatrní pri manipulácií s batériou. Pri pripájaní  záložného zdroja si zložte kovové predmety (napr. náramky, retiazky, hodinky, prstene... atď.). Z dôvodu, že môže dôjsť ku skratu elektrického prúdu a k následnému rozstaveniu kovových materiálov na tele spotrebiteľa. Pri pripojení batérie zachovajte polarizáciu: červená (+pozitívne)  kábel bude pripojený ku svorke + a čierny (-negatívne) bude drôt pripojený ku svorke -.  Pre pripojenie  kábla k pólom akumulátora slúžia kovové konektory. Pred pripojením sa odporúča čistiť kontakty batérie kefou. Konektor utiahnite pomocou kľúča, aby bol zabezpečený pevný kontakt.

 

Inštalujte záložný zdroj (UPS) na suchom mieste, bez vlhkosti, mimo dosahu vody alebo snehu. Miesto inštalácie záložného zdroja(UPS)  musí byť dostatočne veľké, aby nebránilo chladiacemu systému záložného zdroja. Ďalej by malo byť toto miesto zbavené prachu alebo uhoľného prachu, ktorý by mohol blokovať ventilátor záložného zdroja. Na mieste inštalácie by malo byť dobre vetrané, aby sa zabránilo prehriatiu systému. Aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom skontrolujte, že všetky káble sú v dobrom stave a bez častí bez izolácie. Prevádzka záložného zdroja (UPS) môže spôsobiť iskrenie. Záložný zdroj by nemal byť inštalovaný v horľavých prostrediach.

 

POZOR! Záložný zdroj (UPS) funguje len vtedy, keď je pripojený k externej batérii. Nemal by byť používaný bez pripojenia batérie. Po pripojení akumulátora, zapojte hlavný napájací kábel do zásuvky (230V, 50 Hz) s uzemnením do siete. Na zadnej strane zdroja pripojíte zariadenie, ktoré chcete, aby fungovalo pri výpadku napájania. Postupujte podľa nasledujúceho poradia: pripojte batériu, pripojte hlavné napájanie a potom pripojte spotrebiteľa (zariadenie) k záložnému zdroju (UPS). Ak chcete zdroj zapnúť, tak stlačte a podržte tlačidlo napájania (ON/OFF) pod dobu 4 sekúnd.

Prevádzka systému začína  automatickou detekciou stavu batérie sieťového napätia. V prípade, že napätie batérie klesne pod 10,8V , tak je možné, že batéria je poškodená a nemožno ju spustiť.

V prípade výpadku elektrickej energie alebo ak nie sú jej parametre v normálnom rozmedzí , tak sa záložný zdroj (UPS) automaticky prepne na batériu. Prepnutie záložného zdroja na batériu sa zobrazí na displeji záložného zdroja (UPS). Zariadenie (UPS) oznamuje prepnutie záložného zdroja (UPS) na batériu aj zvukovým signálom.

Keď napätie batérie klesne pod minimálnu hodnotu (batéria je vybitá), tak záložný zdroj (UPS) zvýši frekvenciu varovného zvuku a odpojí napájanie.

 

V prípade, že zariadenie ktoré je pripojené k záložnému zdroju (UPS) prekročí maximálny výkon o 110 %, tak záložný zdroj (UPS) začne vydávať prerušovaný akustický signál a automaticky sa vypne. Pri induktívnych zariadeniach (napr. vodné čerpadlá a elektromotory) sa odporúča použiť zariadenie až do 50% maximálneho výkonu zo záložného zdroja (UPS), pretože indukčné zariadenia môžu potrebovať dvojitú hodnotu výkonu pri štarte.

POZOR! Nebezpečenstvo! Počas prevádzky sa nesmiete dotýkať svoriek akumulátora.

Ak chcete zastaviť záložný zdroj (UPS), podržte tlačidlo ON/OFF po dobu 4 sekúnd. Následne záložný zdroj vydá zvukový signál a zastaví sa.

POZOR! Ide iba o bezpečnostné zariadenie, ktoré sa používa iba pri výpadku prúdu. Pri používaní tohto prístroja ho prosím nenechávajte v blízkosti paliva.

 

Hlavné funkcie:

 • Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade vybitej batérie. Ak je batéria vybitá na hodnotu 10,8V, tak záložný zdroj odpojí napájanie, aby sa zabránilo zničeniu batérie. Rýchly zvukový alarm signalizuje: - Ochrana proti preťaženiu: V prípade, že zaťaženie záložného zdroja (UPS) prekročí 110% menovitého výkonu, tak sa záložný zdroj (UPS) zastaví, aby sa zabránilo poškodeniu.
 • Ochrana proti skratu: Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade skratu. – Regulátor napätia (AVR) zaisťuje konštantné napätie pre zariadenia v danom intervale. Zapnutie batérie: systém prepne na batériu a poskytuje nepretržité napájanie pre zariadenie. –Funkcia Bypass:
 • Automatizácia: pokiaľ je v siete neštandardne napájanie, tak záložný zdroj sa automaticky prepne na batériu. – Konverzia pre spustenie úlohy: v niektorých prípadoch je potrebný vyšší štartovací výkon ako menovitý výkon záložného zdroja (UPS). V tomto prípade záložný zdroj (UPS) vyrieši tento problém, tým že dodá 110% svojej kapacity. Po dodaní kapacity sa vypne.
 • Vysoký nabíjací prúd: počiatočný nabíjací prúd je asi 10A. Nabije batériu za kratší čas ako bežné nabíjačky.
 • Zachovanie batérie v režime pohotovosti: po úplnom nabití batérie záložný zdroj (UPS) udrží batériu nabitú. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov  musí mať akumulátor kapacitu v rozmedzí hodnôt: 40 Ah -190 Ah. Nepoužívajte batériu s kapacitou menšou ako 40Ah, pretože počiatoční nabíjací prúd záložného zdroja (UPS) (až 10A) môže znížiť životnosť

 

Pre spotrebu 100W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 3,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 6,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 8 hodín.

 

Pre spotrebu 200W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 2 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 3 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 4 hodín.

 

Pre spotrebu 300W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 1,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 2,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 3 hodiny.
   
 

Dodatočné parametre

Kategória: Záložný zdroj pre kotol a obehové čerpadlo
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6.5 kg
Rozmer balenia (mm): 240/410/200

Video Avansa 1050 W

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
S Avatar autora 12.12.2023 11:35
https://www.atria.sk/avansa-1050-w/ Dobrý deň, prosím Vás máte skladom? Ďakujeme za odpoveď. S pozdravom
Odpovedať
A Avatar autora 12.12.2023 11:35
Dobrý deň, áno máme skladom. S pozdravom,
V Avatar autora 11.1.2023 08:58
Hello! You probably know that we have a war and now we are going through hard times. We often sit without electricity and heat, and I have a private house. In this regard, I am looking for an UPS for a gas heating boiler with a power of 1 to 2 kW with an external battery from 100 to 200 mha. What can you offer me? I have a friend in Prague where you can send these products, and he will later find ways to send them to Ukraine. I look forward to your positive response.
Odpovedať
A Avatar autora 11.1.2023 08:59
Hello, I´m really sorry but all of our UPS are sold out and we expect next delivery in January. Have a nice day.
D Avatar autora 29.12.2022 14:22
I need help! How in Avansa 1050w turn off green mode?
Odpovedať
RA Avatar autora 18.1.2023 11:02
Hello, please can you specify? Thank you.
D Avatar autora 29.12.2022 14:20
I need help! How in Avansa 1050w turn off green mode?
Odpovedať
V Avatar autora 13.12.2022 12:24
Dobry den, potreboval by som zalozny zdroj min(1000w) na plynovy kotol..., komplet aj s bateriou. Prosim info DAKUJEM
Odpovedať
V Avatar autora 13.12.2022 12:27
Dobry den, vdaka za info.
A Avatar autora 13.12.2022 12:26
Dobrý deň, na stránke nájdete výpočet doby zálohovania :https://www.atria.sk/avansa-1050-w/ S pozdravom
V Avatar autora 13.12.2022 12:26
Dobry den, viete mi poslat co objednat aby to vydrzalo bezat napr 24h ? Dakujem
A Avatar autora 13.12.2022 12:25
Dobrý deň,záložný zdroj môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-1050-w/ a batérie : https://www.atria.sk/komfort/ S pozdravom
J Avatar autora 25.9.2022 17:32
Dobrý deň. Prosil by som vás o radu k výmene vykurovacej zostavy. Mám záujem vymeniť starý plynový turbo kotol (24kW) s integrovaným 60 litrovým zásobníkom, za nový. tiež turbo kondenzačný. plus samostatný zásobník s bezdrôtovým ovládaním. Mám starší, tehlový (45cm), celo zateplený (8cm polystyrén), rodinný dom. Pivnica (12 m2) využívaná ako kotolňa. Prízemie (115 m2) obytné, poschodie (79 m2) podkrovné obytné (SDK + 30cmm vata W-37), 2x kúpeľňa. V dome mám aj krbovú vložku využívanú na vykurovanie prízemia a podkrovia teplovzduchom. Zostava by mohla mať možnosť pripojenia aj na solar. Ďakujem.
Odpovedať
A Avatar autora 25.9.2022 17:32
Dobrý deň, odporúčili by sme kotol Protherm s možnosťou prijpojenia zásobníka https://www.atria.sk/protherm-2/ + 200l solárny zásobník https://www.atria.sk/solarny-zasobnik-s-dvoma-vymennikmi-vratane-izolacie/ + regulátor Protherm MIGO https://www.atria.sk/protherm-migo/ Dovoľte mi informovať Vás, že sme predajcovia a montáž nerealizujeme. Ohľadom výmeny odporúčame sa poradiť so servisným technikom, ktorý Vám dokáže adekvátne poradiť. Pekný deň.
M Avatar autora 19.12.2021 21:04
Dobry den, k zaloznemu zdroju Avansa 1050 W je vhodne pouzit aku bateriu? Alebo je nutne pouzit dve? Hladam zalozny zdroj ku kotlu a ovehovemu cerpadlu, aby mi vydrzal Co najvacsie casove rozmedzie. Poradite mi prosim?
Odpovedať
A Avatar autora 19.12.2021 21:05
Dobrý deň, výpočet môžete nájsť priamo na stránke.
M Avatar autora 19.12.2021 21:05
Dakujem, ale potrebujem zalozny zdroj, konkretne bateriu, Baterie, aby mi zdroj vydrzal v prevadzke dlhsie ako 3-4 hodiny. Co by ste mi prosim aku kombinaciu pre obehové cerpadlo a kotol odporucali?
A Avatar autora 19.12.2021 21:05
Dobrý deň, k tomuto záložnému zdroju sú potrebné 12 V 2 batérie maximálne 120 Ah každá. Prípadne skúste pozrieť tento záložný zdroj v sete s batériou :_ https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
M Avatar autora 15.12.2021 08:18
Dobry den. Chcem Vas poprosit o radu. Mam kotol Baxi konkretne 1.240 prikladam odkaz https://www.baxi.sk/archiv-kotlov-baxi/prime-ht/ A potreboval by som zalozny zdroj a bateriu aby mi mohol kotol fungovat co najdlhsie pri vypadku elektriny. Viete mi prosim poradit? Dakujem
Odpovedať
A Avatar autora 15.12.2021 08:18
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj s batériou môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
A Avatar autora 13.12.2021 08:44
Príjemný dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu. Mohli by ste mi poradiť aký záložný zdroj, respektíve s akou kapacitou batérie by bol vhodný pre môj kotol Attack DPX 25 Profi? Vidím, že máte v ponuke viac možností, úprimne, ocením pred kúpou dobrú radu. Ďakujem a ostávam s priateľským pozdravom.
Odpovedať
A Avatar autora 13.12.2021 08:44
Dobrý deň, áno samozrejme, vhodný set môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
F Avatar autora 10.12.2021 11:40
Dobrý deň chcel by som sa spýtať ohľadne UPS zdroja Avansa 1050 W akú kapacitu batérie je vhodné k tejto UPS-ke inštalovať.Ďakujem
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:42
Dobrý deň, zisťovali sme u dodávateľa a je lepšie pre tento záložný zdroj použiť batérie dve a to maximálne 120Ah. Prajem pekný deň.
F Avatar autora 10.12.2021 11:42
Dakujem za Vašu odpoveď ,ale neodpovedali ste mi ohĺadom kapacity použitej batérie . O 24V som sa dočítal ale o kapacite .t.j o počte Ah od xy trebars po 500 Ah nie . Ďakujem
A Avatar autora 10.12.2021 11:41
Dobrý deň, tento zdroj je výkonnejší a je tam potrebná 24V batéria, ako z nákladného vozidla. Pekný deň
I Avatar autora 10.12.2021 11:18
Dobrý deň, rodinný dom budem vykurovať splitovým tepelným čerpadlom Viessmann typ Vitocal 200 S typ AWB-AC 201.B13 s men.tep. výkonom 10.6kW. Prosím o radu v prípade výpadku el.energie, aký náhradný zdroj by bolo najlepšie použiť na el.energiu vzhľadom na dané tep.čerpodlo. Vopred Vám ďakujem za odbornú radu.
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:39
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj spolu s batériou môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Prajem pekný deň.
V Avatar autora 10.12.2021 11:15
Dobry den, Mozete mi prosim doporucit, aky akumulator s akym maximalnym vykonom by som mohol pripojit k zaloznemu zdroju Avansa 1050 W ? Dakujem pekne, s pozdravom
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:17
Dobrý deň, kapacita je max. 120 Ah pre každú, museli by ste pripojiť jednu ale 24V batériu nie 12V. Ak chcete pripojiť jednu 12V batériu môžete zvoliť tento záložný zdroj : https://www.atria.sk/avansa-700-w/ Tu je možné pripojiť batériu s max. kapacitou 150 Ah. Pekný deň
V Avatar autora 10.12.2021 11:16
Dobry den, Dakujem. Ale, pisete,ze na zdroj je mozne napojit dve baterie , kazda 12V, max. 120 Ah, mysli sa tym ze::: 1. kazda bateria moze mat max. 120 Ah, alebo 2. obidve baterie mozu mat SPOLU max. 120 Ah ? A nemohol by som na zdroj napojit JEDNU bateriu s kapacitou napr. 180 Ah ? , alebo aj Velmi pekne dakujem za ochotu, s pozdravom,
A Avatar autora 10.12.2021 11:16
Dobrý deň, tento zdroj pracuje na 24V a teda je možné pripojiť dve batérie každá 12V, max. 120 Ah. Pekný deň.
P Avatar autora 10.12.2021 11:14
Potrebujeme záložný zdroj do miesta, kde máme 230V iba cca 6hod denne z centrály. Akým prúdom sa akumulátory dobíjajú ? Znesie 18hod odberu 120W z aku každý deň ? Vďaka Pavel
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:14
Dobrý deň, myslím že nie. Skúste si výpočet priamo na stránke : https://www.atria.sk/avansa-700-w/ Pekný deň.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.