Avansa 700 W + batéria 55Ah

Kód: AVANSA SET I.
Akcia
Značka: AVANSA
288 € / ks
Skladom ZA

Detailné informácie

Podrobný popis

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 700 W + Akuma VORTEK 12V 55Ah 480A

 

Technické údaje Avansa 700 W

 • Maximálna kapacita: 1000 VA
 • Maximálny menovitý výkon: 700W
 • Hlavné vstupné napájanie: 150 – 270 VCA
 • Vstupná frekvencia: 45 – 65 Hz
 • Výstupný výkon: 207 – 241 VCA
 • Vstupná frekvencia: 50 – 60 Hz
 • Spínací čas: <4ms
 • Nutné napätie pripojenej batérie: 12V DC 
 • Maximálna možná kapacita pripojenej batérie: 150 Ah
 • Ochrana proti preťaženiu:110%  130% (30 sekúnd)
 • Spotreba v kľudovom režime: 22W
 • Rozmer (V/Š/H): 18,5x14,5x34 cm
 • Záložný zdroj je vhodný pre spotrebiče s cca max výkonom 350 W v súčte

Výpočet doby zálohovania:

Zadajte kapacitu akumulátora Ah

Zadajte maximálny výkon čerpadla W

hod. bude záložný zdroj nepretržite zálohovať vaše čerpadlo

 

Tento výrobok patrí do skupiny profesionálnych automatických záložných zdrojov (UPS) špeciálne navrhnutých a vyrobených pre nepretržité napájanie kotlov na tuhé palivá v prípade výpadku hlavného napájania. V prípade výpadku napájania záložný zdroj (UPS) poskytne okamžitú energiu z batérie, takže obehové čerpadlá bude udržiavať v chode a kotol bezpečne ochladí.

 

Tento záložný zdroj môže byť použitý na zabezpečenie chodu ďalších elektrických spotrebičov, ktoré vyžadujú stabilitu a stabilné parametre elektrickej energie.  Tento produkt by nemal byť používaný ako prevodník.

 

Hlavným rysom tohto zariadenia je vstupný výkon krivky pri prevádzke na batériu. Krivka je čistá sínusoida, totožná s hlavným zdrojom elektrickej siete z vášho domu. Keď je hlavná energia z vášho domu zapnutá, tak záložný zdroj bude nabíjať batériu a zabezpečí dlhotrvajúcu životnosť batérie. Záložný zdroj (UPS) pracuje len s externou batériou 12V (pre model 1050 W s batériou 24V). Mal by byť použitý len olovený typ batérie, pretože záložný zdroj je určený pre nabíjanie tohto typu batérie. Použitie gélových batérií sa nedoporučuje.

 

POZOR! Buďte opatrní pri manipulácií s batériou. Pri pripájaní  záložného zdroja si zložte kovové predmety (napr. náramky, retiazky, hodinky, prstene... atď.). Z dôvodu, že môže dôjsť ku skratu elektrického prúdu a k následnému rozstaveniu kovových materiálov na tele spotrebiteľa. Pri pripojení batérie zachovajte polarizáciu: červená (+pozitívne)  kábel bude pripojený ku svorke + a čierny (-negatívne) bude drôt pripojený ku svorke -.  Pre pripojenie  kábla k pólom akumulátora slúžia kovové konektory. Pred pripojením sa odporúča čistiť kontakty batérie kefou. Konektor utiahnite pomocou kľúča, aby bol zabezpečený pevný kontakt.

 

Inštalujte záložný zdroj (UPS) na suchom mieste, bez vlhkosti, mimo dosahu vody alebo snehu. Miesto inštalácie záložného zdroja(UPS)  musí byť dostatočne veľké, aby nebránilo chladiacemu systému záložného zdroja. Ďalej by malo byť toto miesto zbavené prachu alebo uhoľného prachu, ktorý by mohol blokovať ventilátor záložného zdroja. Na mieste inštalácie by malo byť dobre vetrané, aby sa zabránilo prehriatiu systému. Aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom skontrolujte, že všetky káble sú v dobrom stave a bez častí bez izolácie. Prevádzka záložného zdroja (UPS) môže spôsobiť iskrenie. Záložný zdroj by nemal byť inštalovaný v horľavých prostrediach.

 

POZOR! Záložný zdroj (UPS) funguje len vtedy, keď je pripojený k externej batérii. Nemal by byť používaný bez pripojenia batérie. Po pripojení akumulátora, zapojte hlavný napájací kábel do zásuvky (230V, 50 Hz) s uzemnením do siete. Na zadnej strane zdroja pripojíte zariadenie, ktoré chcete, aby fungovalo pri výpadku napájania. Postupujte podľa nasledujúceho poradia: pripojte batériu, pripojte hlavné napájanie a potom pripojte spotrebiteľa (zariadenie) k záložnému zdroju (UPS). Ak chcete zdroj zapnúť, tak stlačte a podržte tlačidlo napájania (ON/OFF) pod dobu 4 sekúnd.

Prevádzka systému začína  automatickou detekciou stavu batérie sieťového napätia. V prípade, že napätie batérie klesne pod 10,8V , tak je možné, že batéria je poškodená a nemožno ju spustiť.

V prípade výpadku elektrickej energie alebo ak nie sú jej parametre v normálnom rozmedzí , tak sa záložný zdroj (UPS) automaticky prepne na batériu. Prepnutie záložného zdroja na batériu sa zobrazí na displeji záložného zdroja (UPS). Zariadenie (UPS) oznamuje prepnutie záložného zdroja (UPS) na batériu aj zvukovým signálom.

Keď napätie batérie klesne pod minimálnu hodnotu (batéria je vybitá), tak záložný zdroj (UPS) zvýši frekvenciu varovného zvuku a odpojí napájanie.

 

V prípade, že zariadenie ktoré je pripojené k záložnému zdroju (UPS) prekročí maximálny výkon o 110 %, tak záložný zdroj (UPS) začne vydávať prerušovaný akustický signál a automaticky sa vypne. Pri induktívnych zariadeniach (napr. vodné čerpadlá a elektromotory) sa odporúča použiť zariadenie až do 50% maximálneho výkonu zo záložného zdroja (UPS), pretože indukčné zariadenia môžu potrebovať dvojitú hodnotu výkonu pri štarte.

POZOR! Nebezpečenstvo! Počas prevádzky sa nesmiete dotýkať svoriek akumulátora.

Ak chcete zastaviť záložný zdroj (UPS), podržte tlačidlo ON/OFF po dobu 4 sekúnd. Následne záložný zdroj vydá zvukový signál a zastaví sa.

 

POZOR! Ide iba o bezpečnostné zariadenie, ktoré sa používa iba pri výpadku prúdu. Pri používaní tohto prístroja ho prosím nenechávajte v blízkosti paliva.

 

Hlavné funkcie:

 • Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade vybitej batérie. Ak je batéria vybitá na hodnotu 10,8V, tak záložný zdroj odpojí napájanie, aby sa zabránilo zničeniu batérie. Rýchly zvukový alarm signalizuje: - Ochrana proti preťaženiu: V prípade, že zaťaženie záložného zdroja (UPS) prekročí 110% menovitého výkonu, tak sa záložný zdroj (UPS) zastaví, aby sa zabránilo poškodeniu.
 • Ochrana proti skratu: Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade skratu. – Regulátor napätia (AVR) zaisťuje konštantné napätie pre zariadenia v danom intervale. Zapnutie batérie: systém prepne na batériu a poskytuje nepretržité napájanie pre zariadenie. –Funkcia Bypass:
 • Automatizácia: pokiaľ je v siete neštandardne napájanie, tak záložný zdroj sa automaticky prepne na batériu. – Konverzia pre spustenie úlohy: v niektorých prípadoch je potrebný vyšší štartovací výkon ako menovitý výkon záložného zdroja (UPS). V tomto prípade záložný zdroj (UPS) vyrieši tento problém, tým že dodá 110% svojej kapacity. Po dodaní kapacity sa vypne.
 • Vysoký nabíjací prúd: počiatočný nabíjací prúd je asi 10A. Nabije batériu za kratší čas ako bežné nabíjačky.
 • Zachovanie batérie v režime pohotovosti: po úplnom nabití batérie záložný zdroj (UPS) udrží batériu nabitú. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov  musí mať akumulátor kapacitu v rozmedzí hodnôt: 40 Ah -190 Ah. Nepoužívajte batériu s kapacitou menšou ako 40Ah, pretože počiatoční nabíjací prúd záložného zdroja (UPS) (až 10A) môže znížiť životnosť

 

Pre spotrebu 100W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 3,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 6,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 8 hodín.

 

Pre spotrebu 200W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 2 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 3 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 4 hodín.

 

Pre spotrebu 300W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 1,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 2,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 3 hodiny.

 

Vlastnosti Akuma VORTEK 12V 55Ah 480A:

 • Technické parametre:

  Použitie:

  • Staršie aj súčasné motorové vozidlá so štandardnou úrovňou výbavy
  • Každodenné jazdenie

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Záložné zdroje kotly, čerpadla
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 21 kg

Video Avansa 700 W + batéria 55Ah

5
10x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
TP Avatar autora | 12.10.2022
Spokojný
5
JH Avatar autora | 25.9.2022
Objednávka,dodanie,produkt...Super
5
F Avatar autora | 2.8.2022
Super,100percentný spoľah na túto firmu,vždy keď niečo objednávam.
5
RS Avatar autora | 9.3.2022
Rýchle dodanie Bezproblémové doručenie Ochotný šofér
LA Avatar autora Lenka ATRIA.SK (Administrátor) 8.4.2022
Ďakujeme, to nás teší :)
5
RK Avatar autora | 17.1.2022
Ďakujem, som úplne spokojný
LA Avatar autora Lenka ATRIA.SK (Administrátor) 8.4.2022
To nás teší :) Ďakujeme
5
P Avatar autora | 16.11.2021
Objednal som si záložný zdroj Avansa 700 + batériu , na peletkovu pec . O dva dni mi bol zdroj doručený. Som spokojný s rýchlym prístupom . Ďakujem
DS Avatar autora Dorota Sugarova - ATRIA (Administrátor) 24.11.2021
Ďakujeme :)
5
L Avatar autora | 16.11.2021
V prípade, že niekto rozmýšľa, tak naše skúsenosti. Máme kotol Viadrus s 5 článkami, nabíja nám 800 L expanznú nádobu pomocou jedného obehového čerpadla Grundfos Alpha 2 L 25-40, potom máme napojený 120 L obojživelný TÚV, ktorý ohrieva totožné obehové čerpadlo a do radiátorov potom tlačí vodu čerpadlo wilo (neviem bližšie špecifikovať model) v centrále od HERZu. Celé nám to riadi jednotka TECH CS-408N. Túto zostavu nám kombinácia Avansa 700 W + 55 Ah batéria dokáže podržať viac ako 7 hodín, čo je dokonca dostatok času na kúrenie počas seriózneho výpadku. Ďakujeme za poradenstvo, určite ešte v prípade potreby nakúpime u vás.
DS Avatar autora Dorota Sugarova - ATRIA (Administrátor) 24.11.2021
Rado sa stalo ďakujeme aj my :)
5
R Avatar autora | 16.11.2021
Záložný zdroj Avansa 700 + batéria , objednané začiatkom Februára 2021, na druhý deň som bol informovaný, že to momentálne nemajú na sklade, či budem čakať aj keď bude dodaný neskôr. Nesúrilo mi to, tak som súhlasil. Po mesiaci mi volali, že tovar došiel na sklad, či ešte mám o to záujem. Povedal som áno, na druhý deň som to mal doma na dobierku. Komunikácia krátka, stručná a jasná, som veľmi spokojný, vrele odporúčam... Ďakujem
DS Avatar autora Dorota Sugarova - ATRIA (Administrátor) 24.11.2021
Sme radi že ste spokojný, ďakujeme. :)
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora 3.10.2023 11:38
dobry den, orosim vas o radu , chceme zakupit zalozny zdroj ku krbu s teplovodnym vymenikom a kurenari nam namontovali cerpadlo znacky ferro ,230v, 50-60hz, tak aby to splnalo vsetky potrebne parametre.viete mi nejaky zalozny zdroj odporucit? dakujem velmi pekne za odpoved
Odpovedať
A Avatar autora 3.10.2023 11:39
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj aj s batériou môžete nájsť napríklad tu : https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ alebo : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Na stránke nájdete výpočet doby zálohovania Pekný deň
A Avatar autora 28.11.2022 14:56
Hallo. Recomend me please Avansa + bateria for gas-station Immergas Eolo Star 24 3 Е? Or only UPS(inverter). Thank you!
Odpovedať
A Avatar autora 28.11.2022 14:56
Hello, you can find set on our e-shop : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ But in the moment we are sold out.We expect next delivery in January. Have a nice day.
Š Avatar autora 20.11.2022 10:19
Dobrý deň, Prosím o radu pri výbere vhodného záložného zdroja pre čerpadlo ústredného kúrenia s akumulátorom. Tiež prosím o cenovú ponuku na uvažované riešenia. Popis: Štandardne používa naše ústredné kúrenie plynový kotol. K dispozícii je tiež záložný kotol na tuhé palivo, ktorý sa používa veľmi ojedinele. Kotol na tuhé palivo je vybavený obehovým čerpadlom Thermocontrol, TC25/6/180: 230V AC/3uF/0,42A - kábel s vidlicou pre pripojenie do zásuvky. V prípade výpadku elektrickej siete potrebujem toto čerpadlo udržať v chode aspoň po dobu 5 - 8hod s použitím záložného elektrického zdroja s akumulátorom. Záložný elektrický zdroj musí mať zásuvku na pripojenie čerpadla a kábel s vidlicou na dobíjanie akumulátora z distribučnej siete 230V. V prípade potreby musí umožniť dobíjanie pomocou prenosnej elektrocentrály. Záložný zdroj predpokladám inštalovať na stenu (nie je to podmienka). Prosím o vypracovanie technického návrhu a cenovej ponuky. S pozdravom
Odpovedať
A Avatar autora 20.11.2022 10:19
Dobrý deň, vhodný set môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
A Avatar autora 16.1.2022 21:04
Ahoj Kdy budou zdroje Zdroj záložní AVANSA UPS 700W 12V. Děkuji
Odpovedať
A Avatar autora 16.1.2022 21:05
Dobrý deň, záložné zdroje sme dnes obdržali. Pekný deň.
J Avatar autora 16.12.2021 10:32
Dobrý deň potrebujem na odvlhčovač v dome s príkonom 900W kúpiť záložný zdroj. Je vhodný asi ten 1050W?Ktoré batérie mám k tomu dokúpiť? Keď kúpim 2 nebude problém so zapojením pre lajka? Ďakujem
Odpovedať
A Avatar autora 16.12.2021 10:33
Dobrý deň, áno tento zdroj je vhodný, treba dokúpiť dve 12V batérie, každá do max. 120 Ah. Ťažko mi je povedať či to nebude problém, záleží od Vašich skúseností a zručností. Pekný deň.
M Avatar autora 10.12.2021 11:11
Dobrý deň chcela by som sa opýtať aký tip záložneho zdroja by sme potrebovali k peci Viadrus 5 článkoch a ku dvom obehovym perpadlam.Dakujem za odpoveď
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:11
Dobrý deň. Toto záleží od čerpadla aké máte a od dĺžky času koľko si prajete zálohovať. Avšak každopádnes ak si zakúpite avansu 700 s batériou. Zálohu budete mať dlhé hodiny. Pekný deň
M Avatar autora 10.12.2021 11:10
Dobrý deň. Naša sústava má kotol Viadrus s 5 článkami, nabíja nám 800 L expanznú nádobu pomocou jedného obehového čerpadla Grundfos Alpha 2 L 25-40, potom máme napojený 120 L obojživelný TÚV, ktorý ohrieva totožné obehové čerpadlo a do radiátorov potom tlačí vodu čerpadlo wilo (neviem bližšie špecifikovať model) v centrále od HERZu. Celé nám to riadi jednotka TECH CS-408N. Chcem sa opýtať, je pre nás vhodná kombinácia Avansa 700 W + 55 Ah batéria? Alebo by ste nám odporúčali inú kombináciu? Žijeme v obci, kde mávame občasné elektrické výpadky, no sem-tam trvajú dlhšie ako 4 h. Mojim cieľom je len podržať obeh, kým kotol nevychladne a maximálne 2 hodiny držať obeh pre teplo v dome. Za odpoveď vám vopred ďakujem. S pozdravom, Michal K.
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:10
Dobrý deň, áno určite to bude fungovať a v čase výpadku Vám to bude držať. Pekný deň.
B Avatar autora 10.12.2021 11:09
Dobrý deň, chcel by som sa informovať, aký typ záložného zdroja by ste mi doporučil na môj kotol Viessmann Vitodens 200 1,8-35kW, ktorý má 2 čerpadlá, lebo vykuruje 2 bytové jednotky.
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:09
Dobrý deň, osobne by som Vám odporučil tento : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
M Avatar autora 10.12.2021 11:07
Dobrý deň. Akú najväčšiu batériu je možné pripojiť k záložnému zdroju Avansa 700 W? Ďakujem
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:08
Dobrý deň. Najväčšia batéria ktorú možno pripojiť, je tých 150 - 170 Ah. Pekný deň.
L Avatar autora 10.12.2021 11:06
dobry den chcem sa opytat mal by som zaujem o zalozny zdroj Avansa 700 W + batéria 55Ah bola by moznost z inou a silnesou baterio napr 70 ah bateroi
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:07
Dobrý deň, áno môžete si zakúpiť záložný zdroj https://www.atria.sk/avansa-700-w/ a k nemu samostatne aj silnejšiu batériu : https://www.atria.sk/akuma-komfort-12v-71ah-680a/ Ako set ho však nemáme v ponuke s touto batériou. Prajem pekný deň.
L Avatar autora 10.12.2021 11:04
Dobrý den, aký by ste mi odporucili záložný zdroj na kotol junkers? Mám 6 solarnych kolektorov a chcem este nato zapojit aj 4 kamery ďakujem.
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:05
Dobrý deň. Odporučili by sme tento zdroj AVANSA: https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ prípadne si môžete pozrieť tento https://www.atria.sk/avansa-1050-w/ Pekný deň.
M Avatar autora 10.12.2021 11:02
ako je to s conou záložného zdroja avansa 700 + bateria? či som prihlásený alebo nie stále tam je jednaká cena.
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:03
Dobrý deň, cena uvedeného záložného zdroja s batériou je 258€ s DPH. Rozdielne ceny prípadne zľavy sa zobrazujú užívateľom ktorý to majú prednastavené. Pekný deň.
P Avatar autora 10.12.2021 11:01
Dobrý deň.Prosím Vás poradte mi aký typ záložného zdroja od AVANSA (výkonnostne) by bol vhodný pre splynovací kondenz. kotol VAILLANT eco Tec plus 70W/50Hz.Ku kotlu je aj 150L zásobník na ohrev vody VAILLANT 1,2kWh/24h.Ďakujem Vám velmi pekne
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:01
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj s batériou môžete nájsť aj tu : https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ Prajem pekný deň.
M Avatar autora 10.12.2021 11:00
Pozdravujem, chcel by som sa opytat ci zdroj Avansa 700W v komplete 55Ah bateriou je plny sinus alebo modifikovany. Dakujem
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 11:00
Dobrý deň, je to plný sínus. Pekný deň.
R Avatar autora 10.12.2021 10:59
Dobry den, mozem pouzit vas 700W zalozny zdroj aj na PC s 850W zdrojom?
Odpovedať
A Avatar autora 10.12.2021 10:59
Dobrý deň, áno malo by to byť v poriadku. Pekný deň.
J Avatar autora 10.12.2021 10:58
Vrele odporúčam pre rodinné domy. Kúpil som pred časom a neľutujem. Ak ste doteraz nemali problém so spánkom, tak teraz sa môžete tešiť na nezabudnuteľný zážitok. Zabudnite na zdravý spánok a užívajte si. Takto to bude u vás vyzerať každú noc, príjemnú zábavu: https://ulozto.sk/file/3ZodfnwFsQ3Y/vid-20210807-233157-mp4
Odpovedať
L Avatar autora 8.12.2021 15:19
Dobrý deň prajem, chcel by som Vás poprosiť o výber vhodného záložného zdroja pre kondenzačný kotol. indukčná záťaž kotla je 150W.
Odpovedať
A Avatar autora 8.12.2021 15:20
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj v sete s batériou môžete nájsť napríklad tu : https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ Pekný deň.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.