Filter ULTIMA MB1 comfort with 100 μm filter cartridge, 3/4", transparent red
Code: 0020241744Product detailed description
Filter ULTIMA MB1 comfort is a compact magnetic mechanical filter designed to protect the circulating pumps and the boiler's heat exchanger from impurities in the heating system. Water first passes through a stainless steel filter cartridge with a fineness of 100 μm, where magnetic impurities are captured on the built-in neodymium magnet, while non-magnetic impurities remain trapped in the cartridge – so the filter captures all types of impurities.
- Filter cartridge: stainless steel, 100 μm
- Neodymium magnet
- 3/4" connection, transparent red body for visual inspection of contamination
- Max. operating pressure 7 bar, max. temperature 90 °C
Recommended for installation on the return pipe before the boiler, ideally in combination with the ULTIMA Q100 or SENTINEL X100 inhibitor.
Additional parameters
| Category: | chemical and physical water treatment |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| Brand: | Protherm |
| Order number: | 0020241744 |
| Type: | Magnetic mechanical filter |
| Connection: | 3/4" |
| Filtration fineness: | 100 μm |
| Color/design: | Transparent red |
Product rating
Be the first who will post an article to this item!
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
O spoločnosti
Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.
Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.
Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.
Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

