Moderný programovateľný termostat Honeywell Home T3 s uzamykateľnou klávesnicou

Vďaka termostatu dokážeme ovládať vyhrievací, či chladiaci systém. Jeho názov pochádza z gréckeho „thermo“, čiže teplota a „statos“, znamenajúce „ostať rovnaké“. Zjednodušene povedané, udržiava požadovanú úroveň tepla, takže pri jej dosiahnutí kotol vypne a v prípade poklesu teploty pod nastavenú úroveň ho znova zapne.

Analógový verzus digitálny termostat

Pokrok a vývoj nových technológií prenikli aj do vykurovacej techniky. Digitálne termostaty postupne nahradzujú analógové, ktorých obľúbenosť čoraz viac klesá. Môžu za to mnohé nové funkcie termostatov, majúce podobu dotykových, podsvietených LED displejov, možností ovládania cez smartfón, či WiFi pripojenia.

Výhodou analógového termostatu je jeho nižšia obstarávacia cena. Pri určovaní teploty však zväčša nemeria presne, v dôsledku čoho dochádza k zvýšeniu nákladov na kúrenie. Naproti tomu dokáže kvalitný digitálny termostat ročne ušetriť až 10% týchto nákladov. Vďačí za to svojej programovateľnosti a pokročilým funkciám.

Staršie vykurovacie systémy, používajúce analógové termostaty, navyše obsahujú ortuť. Ak teda plánujete prejsť na modernejší systém vykurovania alebo ste vo fáze riešenia kúrenia vašej novostavby, je vhodné zamerať sa na digitálne termostaty. Na trhu je k dispozícii široká ponuka, počnúc jednoduchšími modelmi až po špičkové kusy s nadčasovými funkciami.

Programovateľný termostat Honeywell Home T3

Termostat Honeywell Home T3 je priamou náhradou za starší model Honeywell CM 707. Je ľahko ovládateľný a slúži na reguláciu kotlov, vykurovacích okruhov, ale aj podlahového kúrenia.

Jednoduchý vzhľad bieleho zovňajška dopĺňa kontrastná sivá po vyklopení krytu. Termostat Honeywell Home T3 vyniká moderným dizajnom s podsvieteným LCD displejom na prednej strane. Po jeho ľavej strane sa nachádzajú tlačidlá na zníženie a zvýšenie nastavovanej hodnoty a pod krytom sú umiestnené ďalšie tri tlačidlá na podrobnejšie ovládanie termostatu. Na zadnej strane nájdete otvory pre montáž na stenu, ako aj miesto na pripojenie kontaktov elektroinštalácie.

 

Stačí si ho poskladať

Po rozbalení termostatu Honeywell Home T3 sa nezľaknite jeho rozloženej podoby. Zloženie je viac než jednoduché! Stačí opatrne spojiť prednú a zadnú stranu termostatu a pripojiť predný vyklápateľný kryt. Takto sa vytvorí miesto na dva kusy priložených tužkových batérií typu AA, ktoré po vložení automaticky spustia termostat. Po nastavení aktuálneho dátumu a času vám už nič nebude brániť zoznámiť sa so svojím novým digitálnym termostatom a jeho funkciami.

Režimy a programovanie

Ak si po spustení Honeywell Home T3 nenaprogramujete, nič sa nedeje. Termostat disponuje predvoleným rozvrhom, ktorý si, samozrejme, môžeme upraviť podľa vlastných požiadaviek. Stlačením tlačidla „menu“ stačí zvoliť PROG (programovať) a nastaviť si požadovanú teplotu na daný čas a deň v týždni. Takto nastavený program dňa si zároveň ľahko skopírujete aj na zvyšné dni. Termostat umožňuje nastaviť si program až na sedem dní, pričom v rámci dňa ponúka možnosť nastavenia až štyroch nezávislých časových úsekov pre každý deň.

Termostat Honeywell Home T3tri režimy. Automatický a manuálny režim dopĺňa možnosť vypnúť vykurovanie. Užívatelia ocenia aj funkciu uzamknutia klávesnice, ktorá sa aktivuje pridržaním pravého a ľavého tlačidla po dobu piatich sekúnd. Rovnakým postupom sa uzamknutie aj deaktivuje.

 

Digitálny termostat Honeywell Home T3 si hravo poradí s riadením vášho vykurovacieho systému a umožní vám nastaviť si teplotu v rozsahu od 5 až do 35 stupňov Celzia. Ak ho plánujete využiť na svojej víkendovej chate, poteší vás i svojou protimrazovou ochranou na úrovni piatich stupňov Celzia.

Nenašli ste v našom článku odpoveď na vašu otázku? Neváhajte sa poradiť s našimi odborníkmi na info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.