Termostat, ktorý si s optimálnou teplotou hravo poradí

Konečne ste sa dočkali! Ak je váš kotol bezpečne zapojený, už vám nič nebráni v tom, aby ste si začali naplno užívať teplo svojho domova. Nastavte si optimálnu teplotu pomocou termostatu, ktorý si s dosiahnutím správnej teploty hravo poradí. Avansa 2003 je určený pre menej náročných užívateľov, ktorí preferujú jednoduché ovládanie a vystačia si so základným nastavením teploty.

Spoľahlivý izbový termostat v minimalistickom dizajne

Manuálny neprogramovateľný termostat Avansa 2003 je vhodný na reguláciu väčšiny kotlov a klimatizačných zariadení predávaných na Slovensku. Jeho minimalistický dizajn navyše zaručí, že sa zladí s každým interiérom. Jednoduchá obsluha a expresná inštalácia sú bonusom, ktorý ocenia aj technicky menej zdatní užívatelia. 

Zoznámte sa s Avansou

Na prednej strane termostatu sa nachádza displej s tlačidlami plus a mínus, ako aj gombík na prepínanie medzi režimami mrazu a vykurovania. Digitálny displej termostatu Avansa 2003 v porovnaní s inými termostatmi z jednoduchšej kategórie umožňuje presnejšie odmeranie teploty a nastavenie potrebných údajov. Na základe vybranej citlivosti zapnutia dokáže termostat pod nastavenou teplotou zapnúť a nad nastavenou teplotou vypnúť kotol. Pri poskytnutí vysokého komfortu tak zabezpečuje aj zníženie energických nákladov.

Naštartujte kúrenie po rýchlej inštalácii termostatu

Inštalácia termostatu Avansa 2003 a jeho uvedenie do prevádzky sú veľmi jednoduché. Na zadnej strane zariadenia sa nachádzajú otvory na uchytenie. Aby termostat správne fungoval a plnil svoju funkciu, odporúča sa jeho umiestnenie vo výške 1,5 metra nad úrovňou podlahy. Zo spodnej strany sa nachádzajú dve skrutky, po ktorých uvoľnení otvoríme zadný kryt. Pod krytom sú prvky na uchytenie termostatu a taktiež miesto na pripojenie kontaktov elektroinštalácie.

Na prevádzku termostatu budeme potrebovať dve batérie typu AA. Po ich vložení môžeme kryt opatrne zatvoriť a vložiť skrutky na svoje miesto. Až teraz sa termostat automaticky spustí.  Displej udáva aktuálnu teplotu v miestnosti. Pomocou tlačidiel plus a mínus zadáme požadovanú teplotu a tlačítkom vieme prepínať režim. Pripojenie ku kotlu alebo klimatizačnému zariadeniu sa realizuje bežným dvojžilovým káblom.

Bezdrôtová Avansa pre náročnejších

Ak by ste predsa len túžili po väčšom komforte a chceli by ste termostat ovládať na diaľku, vyberte si bezdrôtovú verziu Avansa 2003 TX. Prístroj má dve jednotky. Prvá je  regulačná jednotka (termostat) a druhá slúži na ovládanie kotla. Jednotky sú spojené rádiovou frekvenciou, preto medzi termostatom a kotlom nie je potrebné budovať vedenie. Termostat a prijímač majú svoje bezpečnostné kódy, ktoré vonkajšie signály nemôžu narušiť. Dosah prijímača je až 50 metrov.

Pripravte sa na zimu a vyberte si termostat, s ktorým bude efekt príjemného tepla jednoducho dosiahnuteľný. Nenechávajte výber termostatu na náhodu a zvážte svoje preferencie, ktoré pri vykurovaní budete mať. Či už uprednostníte jednoduché ovládanie a základné nastavenia, alebo sa s technicky náročnejším zariadením radi „pohráte“, neváhajte sa poradiť so špecialistami z Atria SK.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.