Minimalisticky ladená Avansa 2007 TX zahreje príbytok podľa vášho želania

Ak si ani vy neviete predstaviť zimné mesiace v nevykúrenom príbytku a mrazí vás už len samotná predstava studeného domova, myslite aj na dôležitú súčasť vykurovania, akou je izbový termostat. Kvalitný termostat okrem zabezpečenia pohodlia prispieva nemalou mierou aj k zníženiu nákladov na energiu. Keďže sníma teplotu v miestnosti a riadi sa užívateľom nastavenou cieľovou hodnotou tepla, zapína alebo vypína kúrenie. Hoci je v ponuke množstvo manuálnych termostatov s klasickým káblovým vedením, čoraz obľúbenejšou voľbou sa stávajú bezdrôtové programovateľné termostaty.

Prečo si vybrať bezdrôtový termostat    

Premiestniteľnosť bezdrôtového termostatu má mnohé výhody, ktoré ocenia tak majitelia novostavieb, ako i starších nehnuteľností. Pri ich rekonštrukcii totiž nie je potrebné vybudovať vedenie a súčasne rozvŕtať steny pre umiestnenie množstva káblov. Nemenej dôležitým benefitom aj je aj voľba optimálneho umiestnenia termostatu počas používania, ako aj možnosť použiť prístroj v jednotlivých časových úsekoch dňa v rozličných miestnostiach. Bezdrôtový termostat reguluje vykurovaciu teplotu v miestnosti, v ktorej sa práve nachádza a súčasne plní aj funkciu vysielača. Je vhodný pre plynové kondenzačné kotly a elektrické rohože. Môžete ho však použiť aj na ovládanie podlahového kúrenia či na reguláciu vašej klimatizácie počas horúcich letných dní.

 

Dizajn a funkčnosť termostatu Avansa 2007 TX 

Hľadáte pohodlné a jednoduché riešenie regulácie tepla vo vašom domove? Avansa 2007 TX je bezdrôtový izbový termostat, ktorý splní vaše očakávania a navyše sa svojím čistým, minimalistickým dizajnom zladí s každou domácnosťou. V dodanom balení nájdete okrem termostatu so stojanom aj prijímač, ktorý s termostatom komunikuje vďaka rádiofrekvenčným vlnám.

Prístroj pozostáva z dvoch jednotiek. Z prenosnej regulačnej jednotky, ktorou je samotný termostat, a z prijímacej jednotky, ktorá slúži na ovládanie kotla. Obidve jednotky sú výrobcom prednastavené, aby fungovali na rovnakej frekvencii. Termostat a prijímač disponujú vlastným bezpečnostným kódom, preto žiadne neznáme rádiofrekvenčné signály zvonka nemôžu narušiť bezpečné fungovanie zariadenia.

Moderný termostat Avansa 2007 TX môžete uložiť na prídavný stojan a premiestňovať po svojom príbytku vo vzdialenosti do 50 metrov od prijímača, alebo ho jednoducho ukotvite na stenu. Kým stojan stačí pripevniť zo zadnej strany k termostatu a umiestniť ho podľa vlastného uváženia, v prípade upevnenia na stenu odporúčame umiestniť ho vo výške 1,5 metra nad úrovňou podlahy.

Jednoduché ovládanie termostatu Avansa 2007 TX a jeho prijímača

O tom, že ovládanie inteligentného termostatu Avansa 2007 TX je užívateľsky jednoduché, svedčí aj prevedenie jeho ovládacieho panela. Na jeho prednej strane sa nachádza displej a tlačidlá plus a mínus. Zároveň sú do sklopnej lišty ukryté tlačidlá na nastavenie a programovanie termostatu podľa vlastných predstáv. Výhodou termostatu Avansa 2007 TX je možnosť nastavenia až šiestich rôznych programov a šiestich odlišných časov zapnutia pre každý deň v týždni.

Termostat sa automaticky spustí po vložení dvoch kusov alkalických batérií typu AA na miesto vo vnútornej strane predného krytu. Batérie štandardne vydržia približne jeden rok, pričom v prípade ich výmeny myslel výrobca aj na uloženie vašich nastavení.

Bezdrôtový termostat by nefungoval bez svojej súčasti - prijímača Avansa RX. Ten je dizajnovo totožný s termostatom Avansa 2007 TX a takisto je preňho charakteristická jednoduchá obsluha. Na prednej strane prijímača sa nachádzajú dve tlačidlá a vzadu sú otvory na uchytenie, ku ktorým výrobca pribalil kotviace skrutky. Po odstránení šróbu krytu sa dostanete k miestu, kde sa nachádzajú kontakty elektroinštalácie. Ku kotlu sa prijímač pripája pomocou dvojžilového kábla.

Bezdrôtový termostat Avansa 2007 TX s prevádzkovým zapínaním je vhodný na reguláciu väčšiny kotlov predávaných na Slovensku. Takisto ho môžete pripojiť ku klimatizačnému zariadeniu, pričom nie je podstatné, či zariadenie disponuje prevádzkovým napätím 24V alebo 230V. Tento termostat sa tak vďaka svojim vlastnostiam a prevádzke bez potreby ťahania káblov stal obľúbenou voľbou spotrebiteľov. Pokiaľ ste v článku nenašli odpoveď na vašu otázku, sme pripravení vám ju zodpovedať na info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.