Bezdrôtový programovateľný termostat Euroster Q7 TX sa postará o váš komfort

Viete si predstaviť život v nevykúrenom príbytku? Väčšina z nás zrejme nie. A hoci má každý svoju vlastnú predstavu o príjemnom teple, na jeho optimálnu reguláciu bude určite potrebovať izbový termostat. Ten sníma teplotu v miestnosti a podľa vopred nastavenej teploty zapína alebo vypína kúrenie. Vyberať si pritom môžete zo širokej ponuky manuálnych termostatov s klasickým káblovým vedením, alebo môžete uprednostniť bezdrôtový programovateľný termostat.

Úloha termostatu v systéme vykurovania

Súčasťou systému vykurovania je aj izbový termostat, ktorého úlohou je snímať teplotu v miestnosti. V závislosti od stavu dosiahnutia požadovanej teploty vykurovaciu sústavu buď dočasne vypne, alebo pri jej poklese vyšle elektrický signál do kotla ústredného kúrenia. Ten sa tak uvedie do činnosti a vodu zahrieva až dovtedy, kým sa v telese kotla dostane na vopred nastavenú teplotu. Po jej dosiahnutí znova prichádza rad na termostat, ktorý zapne prívod elektrického prúdu a uvedie elektromotor obehového čerpadla do činnosti. Vďaka tomu prebieha cirkulácia teplej vody vo vašom vykurovaní až do dosiahnutia želanej teploty.

Bezdrôtový termostat a jeho výhody    

Moderné technológie sa premietajú aj do segmentu vykurovania. Príkladom je aj bezdrôtový programovateľný termostat, ktorého aplikácia si nevyžaduje rozvŕtanie stien pre umiestnenie množstva káblov. Ľahko ho umiestnite všade, kde ho aktuálne potrebujete, alebo sa vám hodí. Takýto termostat reguluje vykurovaciu teplotu v miestnosti, v ktorej sa práve nachádza a súčasne plní aj funkciu vysielača. Je vhodný pre plynové kondenzačné kotly a elektrické rohože, ale môžete ho použiť aj na ovládanie podlahového kúrenia. Využiť ho však môžete i počas horúcich letných dní na reguláciu vašej klimatizácie.

S Euroster Q7 TX sa vaše kúrenie stane hračkou

Ak ste sa rozhodli pre bezdrôtový izbový termostat, model Euroster Q7 TX,  regulácia tepla vo vašom príbytku bude jednoduchá a pohodlná. Balenie obsahuje prijímač vybavený priechodnou zásuvkou s výkonom 230 voltov a termostat so stojanom.

Prijímač Euroster RX je potrebné pripojiť ku kotlu pomocou dvojžilového kábla. O jednoduchosti jeho ovládania vás presvedčí jeho menší displej a 3 tlačidlá na prednej strane, ako aj na boku umiestnený vypínač. Prijímač navyše obsahuje aj priechodnú zástrčku, vďaka ktorej k nemu môžete pripojiť aj ďalší spotrebič.

Moderný a inteligentný bezdrôtový termostat Euroster Q7 TX ponúka hneď niekoľko nových a zaujímavých funkcií. Umožňuje nastavenie až deviatich rôznych časových pásiem na každý deň, pričom pre každé pásmo môžete zadať ľubovoľnú teplotu. Zároveň jeho „samoučiaci“ režim rozozná zmeny teplôt počas dňa a v požadovanom čase sám nastaví optimálne teploty. Takisto však môžete manuálne zmeniť teplotu podľa potreby kedykoľvek počas dňa.

Bezdrôtový termostat Euroster Q7 TX  sa vďaka svojmu minimalistickému dizajnu hodí do každej domácnosti. Na prednej strane termostatu sa nachádza displej a po jeho vonkajšom obvode otočné koliesko a tlačidlo OK pre jednoduché ovládanie. Vzadu nájdete otvory na uchytenie stojana, ktorý je súčasťou balíka.

 

Výber bezdrôtového izbového termostatu Euroster Q7 TX istotne neoľutujete. Okrem jeho atraktívneho dizajnu a spomenutých vlastností myslel výrobca aj na uloženie nastavení v prípade výmeny batérií. Euroster Q7 TX je zároveň vhodný na reguláciu väčšiny kotlov predávaných na Slovensku. Nenašli ste v našom článku odpoveď na vašu otázku? Sme pripravení vám ju zodpovedať na info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.