Programovateľné termostaty, ktoré budú slúžiť dlhé roky

Stavba či rekonštrukcia nehnuteľnosti obnášajú množstvo rozhodnutí, ktoré na dlhý čas ovplyvnia komfort bývania. Takým býva aj riešenie vykurovania. Či už si zvolíte podlahové kúrenie alebo klasické kúrenie radiátormi, budete musieť teplotu v dome regulovať. Na tento účel slúži termostat. Jeho výber by ste však nemali nechávať len na kúrenára. Odporúčame vám preštudovať si výhody a nevýhody rôznych typov zariadení, aby ste sa mohli rozhodnúť podľa požiadaviek, ktoré od termostatu očakávate.

 

 

Najpoužívanejším sortimentom v oblasti termostatov sú programovateľné izbové termostaty. Na základe vášho nastavenia vám umožňujú regulovanie dennej aj nočnej teploty, dokonca vám umožnia nastaviť si program vopred, až na týždeň.

 

Spoľahlivé zariadenia s jednoduchou obsluhou

Univerzálne funkcie oceníte pri termostate Avansa 2007, ktorý môžete napojiť tak na kotol, ako aj na klimatizáciu. Spoľahlivo zohreje alebo ochladí miestnosť na požadovanú teplotu, pričom myslí aj na vašu peňaženku. Vďaka svojmu viacnásobnému nastaveniu teploty totiž zabezpečuje zníženie energetických nákladov. Dá sa naprogramovať až  na 6 programov denne, pričom pri každom zapnutí viete nastaviť rôznu požadovanú teplotu. Termostat Avansa 2007 patrí medzi jednoduchšie typy a jeho vlastnosti tak spoľahlivo uspokoja požiadavky menej náročných zákazníkov. 

 

Univerzálny termostat s pohodlným ovládaním

Ak patríte medzi náročnejších užívateľov a uvítali by ste možnosť zložitejšieho nastavenia teploty, termostat Euroster Q7, známy aj ako EQ7, vás poteší svojimi prídavnými funkciami. Toto moderné, inteligentné zariadenie umožňuje využiť nastavenie až deviatich rôznych časových pásiem na každý deň v týždni, pričom pre každé pásmo si môžete zvoliť odlišnú teplotu. Tú dokonca môžete meniť aj počas dňa. Benefitom termostatu je aj samostatné nastavenie optimálnej teploty v požadovaný čas. Aby bolo jeho ovládanie ešte jednoduchšie, termostat na svojej vonkajšej strane disponuje otočným kolieskom. Vďaka nemu môžete prechádzať jednotlivými funkciami, ktorých výber potvrdíte pomocou tlačidla OK. Toto všetko si zároveň môžete prehľadne nastaviť na podsvietenom displeji.

Úspornosť termostatu dolaďuje aj trojročná výdrž tužkových batérií. Ani pri ich vybití sa však nemusíte obávať nutnosti resetovania termostatu, keďže vaše údaje zostanú v pamäti zariadenia. Aby sa predišlo prekúreniu či prílišnému zníženiu teploty vášho domova, môžete si s termostatom Euroster Q7 nastaviť tzv. hysteréziu zopnutia a vypnutia kotla. Ten sa tak bude zapínať a vypínať napríklad každú hodinu.   

 

Termostat vhodný nielen pre chatárov

Pokročilejšie funkcie nájdete v termostate Salus 091FL. Termostat s programom nastavenia na týždeň dopredu je možné zapojiť na takmer všetky plynové a elektrické kotly, ako aj na kotly na drevo, pelety či uhlie, ktoré podporujú dvojbodové spínanie. Nezabudnite si nastaviť aj dennú a útlmovú nočnú teplotu. Ak však zatúžite po väčšom teple aj v útlmovom režime, do nastavení môžete vstúpiť aj manuálne a teplotu si pokojne môžete kedykoľvek zvýšiť. S termostatom Salus 091FL odporúčame aj nastavenie intervalového rozdielu spínania kotla, čím docielite jeho menej časté spínanie. Vlastníci chaty alebo víkendových domov sa určite potešia aj aktivovaniu protimrazovej ochrany pri poklese teploty pod 7°C.

Dizajnové prevedenie vyššie vymenovaných termostatov pôsobí zaujímavo, preto každý z nich bez problémov zapadne aj do moderne zariadených interiérov. Termostaty zároveň ponúkajú funkcie, ktoré poslúžia vašim potrebám a  navyše ich dokážete jednoducho ovládať. Ak si napriek tomu neviete vybrať z ponuky termostatov, alebo si neviete dať rady s ich ovládaním, obráťte sa na odborníkov z Atrie Sk, ktorí vám ochotne poradia.   

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.