Minimalistický termostat pre čerpadlá a kotolne Avansa 110 E

Termostaty pre čerpadlá a kotolne slúžia na nastavenie teploty snímanej na kotlovom potrubí. Podľa nameranej teploty obehové čerpadlo buď zapnú alebo vypnú. Takéto riešenie sa využíva v prípade potreby nahriatia zásobníka či akumulačnej nádoby ale aj pri ochrane okruhu kotla. Vybrať si pritom môžete z klasických príložných termostatov na báze bimetalu, až po elektronické termostaty s nastavením hysterézie a automatickej či manuálnej prevádzky.

Avansa 110E bude ovládať vaše čerpadlo či bojler

Termostat Avansa 110E sa používa na ovládanie čerpadla pre vykurovanie. Jeho úlohou je zapnutie čerpadla v momente, kedy teplota prekročí nastavenú hodnotu. Súčasne ho termostat vypne, ak dôjde k ochladeniu kotla z dôvodu vyhasnutia. Zabráni tým zbytočnej prevádzke čerpadla a predĺži tak jeho životnosť. Zároveň šetrí elektrickú energiu, pričom jej úspora môže byť až na úrovni 60%, v závislosti od využitia kotla. Znižuje sa aj opotrebenie čerpadla a tým sa minimalizujú aj náklady na jeho údržbu.

Termostat môžete použiť aj na ovládanie okruhu bojlera a docieliť tým jeho spustenie napríklad na úrovni tridsiatich stupňov. Bojler tak nebude ochladzovaný studenou vodou a kontakt čerpadla bude zopnutý pri zaznamenaní požadovanej teploty.

Čisté línie a jednoduchý dizajn termostatu Avansa 110E podčiarkujú jeho univerzálny charakter. Displej na prednej strane termostatu dopĺňa prepínač „On/Off“ a tlačidlá plus, mínus a menu. Na zadnej strane má termostat otvory na uchytenie na stenu.

Rýchla montáž a jednoduché ovládanie

Termostat sa vyznačuje rýchlou a jednoduchou montážou. Avansa 110E má tri koncovky: napájanie na úrovni 230 V, riadenie čerpadla a teplomer. Po zapojení do zástrčky a prepnutí na pozíciu „On“ sa termostat zapne, pričom jeho displej zobrazuje aktuálnu nameranú teplotu. Stlačením gombíka „Menu“ budete môcť pomocou tlačidiel „+“ a „-“ zvyšovať a znižovať požadovanú teplotu. Po niekoľkých sekundách nečinnosti sa termostat následne sám prepne do režimu zobrazenia aktuálnej teploty. Ak budete chcieť skontrolovať činnosť čerpadla, súčasným stlačením tlačidiel „Menu“ a „+“ sa prepnete do manuálneho režimu a overíte si aktuálny stav. Opätovným stlačením týchto tlačidiel čerpadlo vypnete.

Funkcie, ktoré vám ušetria starosti

Avansa 110E je vybavená funkciou antistop. Tá chráni čerpadlo pred zatuhnutím mimo vykurovacej sezóny tým, že ho zapne na 15 sekúnd každých 15 dní. Nemenej významná je aj funkcia ochrany pred zamrznutím, kedy sa čerpadlo pri poklese teploty pod 5°C zapne. Termostat je tiež vybavený zvukovým alarmom, ktorý signalizuje vysokú teplotu kotla až do hodnoty 90 stupňov.

Okrem toho vyniká termostat Avansa 110E aj ďalšími technickými parametrami, akými sú rozsah nastavenia teploty od piatich do osemdesiatich  stupňov Celzia či maximálnou teplotou snímača od -10°C do +120°C. Súčasne bude slúžiť k vašej spokojnosti pri umiestnení v prostredí s teplotou od -10 do +50 stupňov Celzia.

Dodané balenie obsahuje regulátor teploty Avansa 110E, montážne prvky a manuál, ktorý je dostupný aj na stránke www.atria.sk.

Či je zima na ústupe alebo sa aktuálne chystáte na začiatok vykurovacej sezóny, neodkladajte výber termostatu na neskôr a zvážte všetky okolnosti, ktoré budú vaše vykurovanie sprevádzať. Teplo domova v spojení s jednoduchým ovládaním a nenáročnou montážou si môžete dopriať aj s termostatom Avansa 110E, ktoré poslúži pre ovládanie čerpadla na vykurovanie i bojlera. Neváhajte sa poradiť so špecialistami z Atria SK a vaše otázky smerujte na info@atria.sk

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.